O firmie

Ośrodek Kształcenia Kierowców "NOVA" istnieje od 2000 r. W tym czasie z powodzeniem zdało egzamin kilkaset osób, szkoła jest bowiem prowadzona przez wykwalifikowanych, charyzmatycznych instruktorów, którzy potrafią każdego nauczyć jeździć. Już w pierwszym roku szkolenia znaleźliśmy się w czołówce szkół jazdy pod względem, zdawalności, co ma miejsce też w 2008 roku. Szkoła należy do Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Szkół Kierowców NAUKA JAZDY. W 2013 wygraliśmy plebiscyt „Akademia na czterech kółkach” organizowany przez gazetę Nowości.

Szkoła posiada profesjonalny plac manewrowy gdzie z pewnością każdy potencjalny kierowca nauczy się doskonale "kręcić" oraz sale wykładową dostosowaną do wymogów komfortowego przyswajania wiedzy teoretycznej. W szkoleniu teoretycznym wykorzystywana jest bogata baza środków dydaktycznych: filmy video, foliogramy, plansze, oraz programy komputerowe. Oprogramowanie, które służy do sprawdzania wiedzy kursantów jest identyczne z tym, jakiego używa Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Tak więc staramy się maksymalnie stworzyć identyczne warunki jak na egzaminie państwowym. Po zakończonej teorii mogą państwo nadal korzystać z komputerów i na bieżąco weryfikować swoją wiedzę przez cały okres praktyki, a nawet po jej zakończeniu, tuż przed egzaminem.

Jak uczymy

Gwarantujemy fachowość, kompetencję, dużo cierpliwości i przyjazną atmosferę. Dlatego też serdecznie zapraszamy, obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby droga do upragnionego prawa jazdy, była w miarę szybka i bezbolesna. Wiedząc jak stresujące są pierwsze kroki za kierownicą, instruktorzy nasi starają się w sposób jak najbardziej przyjazny a zarazem skuteczny przygotować przyszłego kierowcę do zdania egzaminu państwowego na prawo jazdy. W naszej pracy wiemy jak ważne jest indywidualne podejście do szkolenia, ponieważ każda osoba posiada inne predyspozycje do kierowania pojazdami. Praca naszych instruktorów jest stale monitorowana przez kierownictwo ośrodka, które stawia sobie za cel ciągłe podwyższanie poziomu szkolenia w naszej firmie. Zasadą u nas jest to, że w każdej chwili kursant bez podania przyczyny może dokonać zmiany instruktora - wystarczy zadzwonić do naszego biura i poprosić o nr telefonu do kolejnego szkoleniowca.

Samochody

W szkoleniu praktycznym również staramy się oddać atmosferę egzaminu. Szkolimy wyłącznie na samochodach TOYOTA YARIS, czyli takich samych jakie są wykorzystywane na egzaminie państwowym oraz wykorzystujemy plac manewrowy zgodny z rozporządzeniem dot. szkolenia i egzaminowania kandydatów na kierowców.